Rubriky
Životní styl

Hubnutí může být i nebezpečné

Hubnutí je jistě zdravé a velmi prospěšné pro náš organismus, ale pouze v případě, že se jedná o zdravý způsob hubnutí, a to vyrovnanou a vyváženou stravou, přiměřeným pohybem a hlavně pomalu a pozvolna.

Jojo efekt
To je proces, při kterém na drastických dietách člověk sice svou váhu shodí, ale během mnohem kratšího času, než mu zabralo shazování kil, je zase nabere. Navíc můžete nabrat více kil, než jste původně shodili. Právě toto označení je typické pro lidi, kteří drží drastické diety a neumějí si svou váhu udržet zdravě. Horší je, že tento jev je opakovaný a lidé, kteří drží tyto drastické diety, se z tohoto začarovaného kruhu často nemohou dostat pryč.

Nebezpečnější než obezita
Ukázalo se, podle nejnovějších výzkumů, že jo-jo efekt je o mnoho nebezpečnější než samotná obezita. Ukázalo se také, že více než padesát procent lidí, kteří drasticky hubnou podle diet, tedy vynechávají které druhy jídla úplně a jiná zase konzumují v přemrštěném množství, trpí právě tímto jo-jo efektem. Navíc se ukazuje, že lidé, kteří se snaží o zhubnutí většího množství váhy, se pouze snaží o diety a nemění nijak svůj přístup k jídlu ani ke svému vlastnímu tělu.

–          Rizika nemocí
Jo-jo efekt může mít za následek poškození srdce. Pokud se vám totiž nedají udržet vaši váhu v normě a na přibližně stejném čísle, dokáže to rozhodit jednak náš metabolismus, ale také hormonální rovnováhu. Zvyšuje také onemocnění kardiovaskulárních cest. Pokud navíc neumíte držet svou váhu na stejné úrovni, může se stát, že začnete nekontrolovatelně tloustnout bez jakéhokoliv přičinění, a to i daleko více, než vážili předtím, než drasticky zhubli.

POŠKOZENÍ SRDCE
Podle analýzy, která proběhla pod taktovkou vědců z Rhode Islandu se ukázalo, že mezi dvěma sty tisíci žen ve věku nad padesát plet až čtvrtina z nich v posledních patnácti letech propadla jo-jo efektu. Také se ukázalo, že u těchto žen je až čtyřikrát větší riziko srdečního infarktu než ženy, které sice měly nadváhu, ale jejich hmotnost zůstala na přibližně stejných hodnotách.

ZVÝŠENÝ TLAK
Lékaři také varují před tím, že drastické změny váhy mohou zvýšit riziko vysokého krevního tlaku, ale také hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Ovšem pokud nastane snížení váhy, tyto hodnoty se v krvi nemění.

Rubriky
Životní styl

Pitný režim aneb diskutabilní záležitost…

Neměnným reálným faktem je, že bez vody –  tekutin se nelze obejít. Zapotřebí je rovněž myslet na udržení vyváženosti mezi výdajem a příjmem tekutin. Obvykle u člověka jde o denní vyloučení okolo 2,5 litru tekutin z těla. Avšak například u těžce fyzicky pracujících, při nadměrné aktivitě či v přílišných vedrech je toto množství ještě vyšší.
 převržená sklenice
Nedostatek přísunu tekutin neboli dehydratace způsobuje:
 
·         bolest hlavy,
·         únavu, vyčerpání, malátnost,
·         ztrátu soustředění,
·         velmi suchou pokožku,
·         sníženou výkonnost  po fyzické i duševní stránce,
·         onemocnění ledvin,
·         záněty močových cest a vznik močových kamenů,
·         možnost selhání oběhového systému.
 
 
Jak správně dodávat tělu přísun aneb kdy pít
 
Byť se to může jevit jako nelogické opak je pravdou. Je podstatné – kdy a kolik dodat tělu potřebných tekutin. Zásadní je pít po celý den vyváženě. Je nevhodné pít pouze při pocitu žízně či po celodenní absenci dohnání přísunu tekutin večer. Jedná se o „šok“ pro tělo. Výsledkem není dodržení pitného režimu, ale potenciální poškození ogranismu mající negativní účinek na zdraví.
sklenice vody s citronem
 
Co se počítá a co již ne do pitného režimu
 
Všeobecně je již známo, že kafe odvodňuje a nelze konzumaci kávy zahrnovat do pitného režimu. Naopak, v případě vychutnání si lahodného doušku kávy je třeba o to více navýšit přísun tekutin. Pro adekvátní dodržování pitného režimu je ideální přísun tekutin v podobě čisté vody nebo balené, vhodnější je neperlivá voda. Taktéž neslazené čaje včetně bylinných jsou příhodnou volbou. Též ovoce a zelenina bohatá na vodu je zdrojem příjmu tekutin. Rovněž  lze započítat pití zeleného čaje v rozumné míře, neboť obsahuje stejně jako káva kofein, avšak podstatně v menším množství. Do příjmu tekutin lze zahrnout i polévky – v případě, že nejsou moc solené. Různé džusy, nektary, ochucené vody či limonády jsou méně vhodné z důvodu obsahu cukru a umělých sladidel i barviv. Mléko či kakao obsahuje bílkoviny, tudíž je považováno za potravinu a nelze považovat za tekutinu v rámci pitného režimu.
 
 
Pravidelný pitný režim je importantní pro lidské zdraví. Myslete na to! Některé negativní faktory vlivem nízkého příjmu tekutin se mohou projevit až po delším intervalu.

Rubriky
Životní styl

Aby z toho něco měly

Nejenom muži to mají v oblasti sexu nejednou nelehké, ne-li přímo těžké. Ani u žen nebývá vždy situace až tak docela růžová.
I ženy se občas dokážou zaručeně vzrušit na nejvyšší míru, když jim manžel odklepne popel z cigarety na koberec, když tento neumyje nádobí, nechá oblečení povalovat na podlaze a případně ho tam nechá na zemi válet, aniž by se z něj dokonce předem vysvlékl, ale vzrušení z chvil strávených v loži lásky ne a ne dosáhnout.

l=ky

Je to tu k zlosti a tu k pláči, ale je tomu zkrátka tak. A pokud už taková doba nastane, jsou tu vlastně jen tři možnosti, jak dál.

  1. Smířit se s tím, že lepší už to nebude.
  2. Doufat, že jednou bude zase líp.
  3. Pořídit si Lovegru.

Že vám pojem Lovegra nic neříká?
Je-li tomu tak, jste buď ženy, jimž byl osud nakloněn příznivě, nebo naopak ty, jimž příznivě nakloněn nebyl. Tedy buď ty, jež v posteli žádnou ‚výpomoc‘ nepotřebují, nebo ty, jež dosud ke své škodě tento prostředek nepoznaly, ač by se jim hodil.
Lovegra je totiž lék ze skupiny nazývané inhibitory fosfodiesterázy typu 5. Neboli prostředek, jenž dokáže při odpovídajícím sexuálním vzrušení uvolňovat hladká svalová vlákna kontrolující přítok krve do vagíny, čímž se zvyšuje prokrvení zmíněného orgánu a vzrůstá schopnost dosáhnout orgasmu. Jde tedy o něco, co slouží k léčbě žen s poruchami erekce, tedy těm majícím trable s impotencí, se stavem, kdy nemohou během sexuálního vzrušení dosáhnout orgasmu.

pilulky

Je pochopitelně nad slunce jasné, že tento přípravek není vhodný pro každou z našich drahých poloviček. Nelze ho používat (stejně jako je tomu u všech léků) ve chvíli, kdy je dotyčná alergická na některou z jeho složek, nelze ho kombinovat s některými jinými léčivy nebo užívat při některých konkrétně vyjmenovaných nemocech. A – na což se tu jaksi ‚zapomnělo‘ – by neměl být tento raději podáván ani nymfomankám v zájmu jejich manželů.

Ovšem chlapi by neměli na existenci Lovegry zase až tak docela spoléhat. Protože tato sice pomáhá s navozením orgasmu, ale jen tehdy, když dojde k sexuálnímu dráždění. Nelze se tak sebrat a jít do hospody s tím, že to za nás mužské ona pilule zvládne. Musíme tomu i sami aspoň trochu napomoci.

Rubriky
Životní styl

Nízkosacharidová strava v reálném životě

O nízkosacharidové, neboli lowcarb, stravě jste už určitě slyšeli. Stravujete se zdravě s nízkým příjmem sacharidů. Sacharidy do těla přijímáte pouze v té přírodní formě, nesladíte, nepijete slazené nápoje a nekonzumujete potraviny, které sacharidy obsahují. Myslíme tím i těstoviny, rýži, pečivo a další přílohy. Ovoce jíst smíte, ale v programu se upřednostňuje spíše ovoce s nižším obsahem cukru, například jahody, borůvky, maliny, aj.Nízkosacharidová strava, lowcarb, salát..jpg
Oproti například programu Whole 30 můžete při nízkosacharidovém stravování konzumovat mléčné výrobky, myslíme si, že tím se stává program přijatelnější.
Nutno ale říct, že lowcarb už není jen programem, pro mnoho lidí se toto stravování stalo životním stylem, na který nedají dopustit. Tímto způsobem se už stravují celé rodiny, ženy, muži, jejich děti, učíme takto jíst naše babičky a dědečky.
V České republice se tímto způsobem stravuje obrovské množství lidí. Restaurace přidávají do svých jídelníčků speciální jídla, která splňují pravidla lowcarb stravování a nabídka zdravých potravin v obchodních domech roste.
Je tento životní styl dlouhodobě udržitelný? Během dne sníte obrovské množství čerstvé a tepelně upravené zeleniny, máte pravidelný přísun bílkovin ve formě masa, vajec a mléčných výrobků. Konzumujete zdravé tuky jako například kokosové mléko, avokáda, ořechy, mandle, sýry, aj. Dopřáváte si mléčné výrobky s ovocem, mandlemi a kokosovými plátky. Jíte čistě a zdravě.Nízkosacharidová strava, steak, zdravé jídlo.jpg
Ti, kterým se toto stravování po čase zdá stereotypní, vymýšlejí nové a nové recepty, dokonce i dezerty a zdravé pečení. Takže ano, tímto stylem se dá stravovat i dlouhodobě a nebudete nijak strádat.
Zapomněli jsme říct, že by Vás toto stravování mělo naučit jíst jenom 3x denně (snídaně, oběd, večeře), kdy si budete dopřávat všechna tato zdravá a dobrá jídla.
Tento druh stravování se nejlépe odrazí na Vašem zdraví. Zdravotní komplikace postupně vymizí, Vy budete mít více energie, Vaše tělo zkrásní a budete žít a fungovat ve své fit a krásné podobě. Dejte nízkosacharidovému stravování šanci.