Rubriky
Životní styl

Nízkosacharidová strava v reálném životě

O nízkosacharidové, neboli lowcarb, stravě jste už určitě slyšeli. Stravujete se zdravě s nízkým příjmem sacharidů. Sacharidy do těla přijímáte pouze v té přírodní formě, nesladíte, nepijete slazené nápoje a nekonzumujete potraviny, které sacharidy obsahují. Myslíme tím i těstoviny, rýži, pečivo a další přílohy. Ovoce jíst smíte, ale v programu se upřednostňuje spíše ovoce s nižším obsahem cukru, například jahody, borůvky, maliny, aj.Nízkosacharidová strava, lowcarb, salát..jpg
Oproti například programu Whole 30 můžete při nízkosacharidovém stravování konzumovat mléčné výrobky, myslíme si, že tím se stává program přijatelnější.
Nutno ale říct, že lowcarb už není jen programem, pro mnoho lidí se toto stravování stalo životním stylem, na který nedají dopustit. Tímto způsobem se už stravují celé rodiny, ženy, muži, jejich děti, učíme takto jíst naše babičky a dědečky.
V České republice se tímto způsobem stravuje obrovské množství lidí. Restaurace přidávají do svých jídelníčků speciální jídla, která splňují pravidla lowcarb stravování a nabídka zdravých potravin v obchodních domech roste.
Je tento životní styl dlouhodobě udržitelný? Během dne sníte obrovské množství čerstvé a tepelně upravené zeleniny, máte pravidelný přísun bílkovin ve formě masa, vajec a mléčných výrobků. Konzumujete zdravé tuky jako například kokosové mléko, avokáda, ořechy, mandle, sýry, aj. Dopřáváte si mléčné výrobky s ovocem, mandlemi a kokosovými plátky. Jíte čistě a zdravě.Nízkosacharidová strava, steak, zdravé jídlo.jpg
Ti, kterým se toto stravování po čase zdá stereotypní, vymýšlejí nové a nové recepty, dokonce i dezerty a zdravé pečení. Takže ano, tímto stylem se dá stravovat i dlouhodobě a nebudete nijak strádat.
Zapomněli jsme říct, že by Vás toto stravování mělo naučit jíst jenom 3x denně (snídaně, oběd, večeře), kdy si budete dopřávat všechna tato zdravá a dobrá jídla.
Tento druh stravování se nejlépe odrazí na Vašem zdraví. Zdravotní komplikace postupně vymizí, Vy budete mít více energie, Vaše tělo zkrásní a budete žít a fungovat ve své fit a krásné podobě. Dejte nízkosacharidovému stravování šanci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup