Rubriky
Zahrada a dům

Na cestách s domácími mazlíčky

Občas nastane situace, že musíte vzít svého pejska nebo kočičku sebou na cesty. Když už se rozhodnete jet delší vzdálenost autem se svým domácím mazlíčkem, nesmíte zapomenout na to, že i pro ně platí předpisy a bezpečnost se musí dodržovat i v tomto případě. Za nedodržení pravidel při převozu zvířat můžete dostat i pěkně tučnou odměnu. Což je úplně zbytečné, protože tak jako bezpečně cestujeme my, chceme, aby v bezpečí byli i naši mazlíčci. Navíc tím můžeme ohrozit i ostatní lidi na silnici. Proto ještě před cestou, zkontrolujte, jestli máte vše potřebné a bezpečně zajištěné.

hezká kočka

Autopásy pro psy

Každé zvíře je jiné a jinak se chová a reaguje. Při běžné cestě autem, která netrvá déle než hodinu se pes nebo kočka mohou chovat úplně jinak, než když budou v autě více hodin. Stejně jako dětem nebo i dospělým se může v autě udělat špatně od žaludku, může být zle i zvířatům. Také mohou v průběhu cesty znervóznět nebo se začít nudit. Takové zvíře pak může začít vyvádět a ohrozit nás tak v jízdě. Proto se musí dodržovat pravidla pro cestování se zvířaty. U koček je to jednoduché, bývají bojácnější a plašší než psy a tak se zpravidla převážejí v přenosných boxech, kde se cítí bezpečně. Zvířatům je možno samozdřejmě, stejně tak jako lidem podat před cestou lék na uklidnění nebo proti nevolnosti. V případě, že pojedete někam dál se psem, do přenosného boxu se vám vejde pouze hodně malý pejsek. I když asi málokterého psa, byste do boxu dostali. Psy snášejí cesty ovšem lépe a tak většinou cestují s námi v autě nebo popřípadě v kufru. Je potřeba ovšem dbát na to aby zvíře nemohlo jen tak volně pobíhat v autě.
buldoček v autě
Pokud psa dáváte do kufru, musí být oddělen od zbylé části auta, tak aby se do prostoru nemohl dostat. Když s námi je pejsek v autě na sedačkách měl by být také připoutaný a proto existují speciální kšíry pro psy s autopásem. Dají se pořídit ve více velikostech, podle toho o jakou rasu jde. Padnou tedy úplně každému psovi. Kšíry se dají pejskovi a připne se na ně speciálně upravený autopás, který psa udrží na místě a ochrání ho tak stejně, jako běžné pásy nás lidi. Pro psa to není nic hrozného a ani neobvyklého, bude si připadat jako by měl na sobě běžné vodítko. Kšíry jsou pohodlné a vašemu mazlíčkovi, tak během cesty bude dobře.

Rubriky
Zahrada a dům

Pračku vybírejte podle technických parametrů a velikosti

Pračka s horním plněním má zásadní výhodu v tom, že krátce po začátku praní, kdy se do bubnu napouští voda, je do něj možné přidat ještě nějaké prádlo, na které jsme zapomněli. Způsob plnění pračky nemá jinak žádné specifické přednosti, ať už z technického hlediska konstrukce, ani z hlediska praktičnosti. U praček s horním plněním však pamatujte, že musí být dostatek prostoru nad pračkou (minimálně 50 cm), ale zas může být méně místa před pračkou, kde není plnicí otvor.
buben pračky
Pračky s předním plněním se používají častěji. Určitou výhodou je využití horní ploché desky jako odkládacího prostoru pro koš na prádlo apod. Pračky s předním plněním se vyrábí o hloubkách 33, 40, 45 a 60 cm. Nejlépe se prodávají pračky na větší objem prádla, kdy se do bubnu vejde 5 kg suchého prádla. Menší bubny se volí obvykle pro menší počet členů domácnosti, např. osamělým lidem nebo bezdětným párům postačí pračka pro hmotnost prádla 3,5 kg. Záleží však také na tom, jak velké kusy prádla budeme prát, např. povlečení a prostěradla o vyšší
hmotnosti.

Otáčky bubnu

Otáčky bubnu pračky jsou rozhodující k tomu, jak suché prádlo z pračky po vyprání vyjmeme. Čím jsou otáčky vyšší, tím bude prádlo více vyždímané a bude kratší dobu schnout na sušáku (pokud nemáte sušičku). Staré pračky se prodávaly běžně s otáčkami kolem 400 ot./min. Dnešní otáčky bubnu se při odstřeďování pohybují v hodnotách 800 – 1000 ot./min. Příliš vysoké otáčky ovšem nemusí být vždy výhodou, naopak u některých druhů tkanin se při vysokých otáčkách narušuje jejich struktura a poškozují se. Z tohoto důvodu jsou pračky vybavené možností přepnout odstřeďování na nižší otáčky.
nohy v pračce

Úspora energie

Optimální spotřeba elektrické energie je u výrobků, označených energetickou třídou A. Jedná se o elektronicky řízené procesy praní, které zaručují úsporu energie. Elektronika se postará o optimální provoz čerpadla, topného systému a elektromotoru, který pohání prací buben. Moderní pračky jsou rovněž vybaveny displejem, kde se snadno kontroluje průběh pracího procesu.
Mnohem hůř jsou na tom pračky s energetickou náročností B až G, ale takové modely postupně z trhu mizí a vytlačují je elektronicky řízené výrobky. 

Rubriky
Zahrada a dům

Minimalismus

Ač se na první pohled může zdát, minimalistické žití není o tom mít méně, ale o tom si uvědomit co z našeho majetku je opravdu důležité. Není to o tom si odepřít prosté radosti života jako jsou nákupy, knížky, materiální věci a podobně, jen o umění rozeznat, které z těch věci mají v našem životě důležitou roli.
jídelní stůl a židle v bílém
Znaky minimálního stylu života
1.      decentní barevné kombinace, často spojené s černou a bílou
2.      čistý a vzdušný prostor – místnosti budou vypadat větší, pronikne více světla a tepla
3.      více prostoru pro to důležité – nemusíte řešit, kam co dáte a kde co je, máte ve svém majetku systém
decentní architektura
Jak začít?
Jako první krok je dobré si shromáždit všechny svoje věci, oblečení, kosmetiku, doplňky, knihy, dekorace a zeptat se, využívám všechen svůj majetek tak, jak by mohl být využit? Odpověď můžete zjistit tzv. metodou 90/90  – použila jsem tuto věc v posledních 90 dnech? Mám v plánu použít ji v následujících 90 dnech? Pokud je odpověď ne, je dobré začít přemýšlet nad prodejem, darováním nebo jiným způsobem využití dané věci. Je odpověď ano? Skvělé! Už myslete nad možností uložení Vašich věcí do nového minimalistického domova.
Uschování Vašeho majetku ve stylu minimalismu
Hezky a decentně vypadajícím řešením uschování věcí můžou být poličky. Poličky prázdné, poličky s úschovnými boxy, poličky malé, velké, v tomhle se meze nekladou. Charakteristické barvy pro minimalismus jsou bílá a černá, proto se snažte dívat po věcech těchto barev, krásně to toto téma vystihne a bude to ladit.
pomůcky pro plánování
Kam s oblečením?
Žijeme v módním světě, chceme se oblékat podle nejnovějších trendů a mít si z čeho vybrat, ale to s minimalismem moc nesedí. Kam bezpečně, ale stylově a decentně uložit Vaše oblečení? No přece na stojany! Každý, kdo aplikuje minimalismus do každodenního života se s nimi setkal a potvrdí, že jsou vkusným a praktickým řešením.
Minimalismus se může ze začátku zdát náročný, ale až zažijete ten oddech od zbytečných závazků, nepořádku a budete mít po ruce jen to, co denně používáte, bude to stát za to

Rubriky
Zahrada a dům

Základem jsou přípravky, na které je spolehnutí

Údržba bazénové vody se může zdát jednoduchou záležitostí, ale jde vlastně tak trochu o alchymii. K tomu, aby voda ve Vašem bazénu byla vhodná ke koupání po celou koupací sezónu je zapotřebí se o ni opravdu pravidelně starat a dodávat jí všechno potřebné. Neustále ji zbavovat všech nečistot a to nejen těch viditelných lidským okem.

dítě v nafukovacím kruhu
Základem pro péči o bazénovou vodu je chlor. My https://eshop.techneco.eu/Chlornan-sodny Vám nabízíme tento přípravek v jeho základní podobě, která je využívána mezi majiteli jak menších bazénů, tak samozřejmě i majiteli velkých veřejných koupališť již po několik desetiletí. Jde o tekutý přípravek bazénové chemie, který se rychle a snadno postará o všechny bakterie a mikroby, kteří by mohli způsobovat nejrůznější problémy a znečištění Vaší bazénové vody.
kluci se koupou
Chlornan sodný je samozřejmě jednosložkovým přípravkem bazénové chemie a proto je nutné, pokud začnete bazénovou vodu ošetřovat tímto prostředkem, abyste si pořídili ještě další přípravky bazénové chemie, které se postarají o další problémy, které by mohly ve Vašem koupacím zařízení nastat v průběhu koupací sezóny.
Tak například je velmi důležité pravidelně kontrolovat kvalitu vody za pomocí bazénových testerů. Dále je přímo nutností sledovat PH vody, protože je zodpovědné i za správnou funkci chlorových přípravků, proto je důležité jej udržovat v rovnováze. Pokud máte tvrdou vodu, nesmíte zapomínat také na změkčovač vody, aby Váš bazén neobrostl vápenatými usazeninami. A v neposlední řadě je dobrým pomocníkem také algicid, který můžete do vody dodávat preventivně proti řasám.
A jak již bylo řečeno, všechny tato přípravky a ještě mnohem více najdete u nás na jednom místě a to v obrovském výběru. A nabízíme Vám nejen přípravky bazénové chemie, ale také velkou spoustu pomocníků z řad bazénového příslušenství, které jistě také při péči o Váš bazén oceníte.

Rubriky
Zahrada a dům

Mobilheim Praha

Naše skvělá nabídka mobilních domů, se vám bude opravdu moc líbit. Vybere si zde naprosto každý zákazník. Mobilní domy vám poskytnou levné a útulné bydlení pro celé rodiny i pro samostatný pár. Nechcete už bydlet u rodičů? Nechcete bydlet v bytě, protože vás omezují sousedi, nemáte dostatek osobního prostoru a všechno je tak nějak špatný? Pokud je tohle také důvod, proč byste chtěli bydlet v domě, tak se neostýchejte a udělejte tento první krok a připojte se i vy k celé řadě maximálně spokojených klientů, kteří u nás nakoupili a jsou spokojení. Nebojte se, nebudete se muset bát toho, že by se to finančně nezvládli.

domácnost

Mobilheim Praha je skvělou volbou. Tohle je skvělé hlavně v tom, že budete šetřit po celou dobu bydlení. Tyhle domy nejsou tak náročné na energii, jako dům, který je stavěný základy. Nabízíme vám expresní a vyřízení je naprosto jednoduché. Dům vám přivezeme na místo určení, které jste si sami vybrali a postavíme vám jej. Pokud byste se třeba nechtěli usazovat na jednom místě, tak tohle je taky skvělé řešení pro všechny, kteří nevědí, jestli chtějí v tomhle městě zůstat pořád nebo se chtějí někam stěhovat či jet někam jinam. Klidně můžete mobilní dům prodat, nebo si je můžete vzít s sebou a postavit si jej na jiném místě.

hypotéka

Skladem

Všechno pro vás máme nachystáno skladem, takže nemusíte nikam chodit a nemusíte ani dlouhou dobu čekat. Vyberte si podle typu mobilního domu, který se vám bude líbit, který vám bude vyhovovat svými rozměry a svým stylem a typem stavby. My zde máme naprosto skvělou nabídku, která se vám bude moc líbit, tak na to nezapomeňte. Rozhodně byste o tom neměli pochybovat. Měli byste se přijet podívat do naší prodejny a vyzkoušet si zde všechno na vlastní oči. Můžete vstoupit do domu a podívat se, že je to naprosto plnohodnotné bydlení. Budete spokojení a velice nadšení, to je jasné.

Rubriky
Zahrada a dům

Každý bazén může příjemně ochladit!

Vlastní dům však v některých mužích probouzí kutilského ducha, a tak hledají různé cesty, jak si vlastní bazén vyrobit bez dalších nákladů než těch, které dali do vybavení zahrady či domu. Někteří kutilové si udělají nádobu plnou vody pro možnost schlazení organizmu z popelnice (samozřejmě čisté a prázdné), z velkého kotlíku.
plavání s kruhem.jpg
Zajímavou variantou pak je, ne zcela neznámá, ale již poněkud nákladnější, varianta vyhloubení díry do země a do ní následné usazení korby nákladního vozu, do které následně vložíte obrovskou nepropustnou fólii v modré barvě. Výsledek napustíte vodou a máte bazén na to šup. Pokud jste opravdu šikulové kutilové, obložíte celou tuto stavbu ještě dřevem či jinak upravíte, aby váš nový bazén působil luxusním dojmem.
bazének pro batole.jpg
Je to sice zajímavá alternativa a poměrně snadná na výrobu, nicméně pořízení korby určitě levné není. Korba z náklaďáku totiž vyjde přibližně na dvacet tisíc korun. K tomu další materiály a možná by se už opravdu vyplatilo ve výsledku nechat si udělat bazén na míru. Pokud však máte korbu náklaďáku navíc, možná se vám vyplatí vlastní výroba.
Stavbu bazénu byste měli začít plánovat již v zimě, abyste zavčasu naplánovali vše, co je potřeba udělat na to, abyste takový zapouštěný bazén měli do léta připravený.
Samozřejmě stále tou nejjednodušší variantou je postavit si nadzemní bazén. Takový bazén si zakoupíte v krabici, rozměr zvolíte podle velikosti zahrady a podle rovné plochy, kterou na zahradě máte. Bazén vyndáte z krabice, postavíte na rovnou plochu a nafouknete obvodový prstenec. Následně už napouštíte vodu do bazénu. Voda zvedá díky prstenci stěny bazénu. Je jasné, že tento typ bazénu není vhodný pro dlouhé plavání, nýbrž pro schlazení organizmu či dětské čvachtání. Co si budeme ale namlouvat, kdo by si na zahradě postavil bazén, ve kterém by mohl plavat jako v městských lázních? Málo kdo!
bubliny na vodě.jpg
Stejně jako v malém nafukovacím bazénu, i ve větším nafukovacím bazénu či v bazénu, který je zapuštěný do země, se musí řádně udržovat voda, aby koupání bylo opravdu osvěžující a příjemné.

Rubriky
Zahrada a dům

Oáza klidu s jezírkem

Každý majitel zahrady si může dopřát vodní plochu, která bude odpovídat jeho představám, prostorovým i finančním možnostem. V dnešní uspěchané době každý uvítá pohled na klidnou vodní hladinu obklopenou zelení. Jediné co uslyšíte, bude tiché šumění a šplouchání vody. Vodní plochu můžete dále využít k pěstování rostlin či k chovu ryb. Můžete mít jezírko s vodopádem či dokonce s osvětlením.
mlha nad jezírkem
O čem musíte popřemýšlet, než se do budování pustíte?
Samozřejmě první, co musíte důkladně zvážit, je konečná velikost jezírka. Ta bude kromě jiného závislá na velikosti zahrady a prostoru, kde by se jezírko mělo nacházet. Dále zvažte, zda v něm budete chtít chovat rybky či pěstovat rostliny. V tomto případě nezapomeňte na to, jaká bude poloha jezírka vůči slunci. Pokud by se jednalo o místo, kam celý den praží slunce, vodní rostliny Vám pravděpodobně neporostou podle vašich představ.
koi kapři
Pokud chcete jezírko osadit rostlinami či v něm chovat ryby, musí být jeho minimální hloubka 45 cm.
Máte malé děti? Pak nezapomeňte především na jejich bezpečnost! Jezírko můžete v případě potřeby oplotit či vytvořit bariéru z hustého porostu. Existuje i tzv. jezírkový alarm, který Vás upozorní na pád osoby či zvířete do vody.
Posledním neméně důležitým faktorem, je výška částky, kterou byste rádi do realizace jezírka vložili. Zde platí jednoduché pravidlo, čím větší jezírko, tím více materiálu, rostlin, doplňků, atd. a tím i vyšší cena.
zahradní jezírko
Typy jezírek
·         Miniaturní jezírko
I na malé zahradě či dokonce na terase si můžete dopřát takové mini jezírko, a to v nádobě – v korytu, ve vědru či v květináči. Velkou výhodou je nízká cena i rychlá realizace. Takovou to nádobu můžete i zapustit do země a kolem vysázet rostliny. Pozor, pokud není nádoba mrazuvzdorná, musíte ji na zimu uklidit.
·         Zvýšené jezírko
Máte zahradu ve svahu? Pak je tento typ pro Vás ideální. Pro samotnou stavbu použijte jezírkovou fólii či prefabrikovanou nádrž. Obestavět jej můžete kameny či dřevem. V takovémto jezírku můžete již chovat rybky.

Rubriky
Zahrada a dům

Ideální výběr všeho potřebného pro naši zahradu

Každý toužíme po klidném posezení, ale také po pohodlné práci, když máme zahrady a to nejen před naším rodinným domem.
Aby bylo na vašich zahradách a to nejen před domem, ale na kdejakých místech, vždy pohodlí, komfort, ideální podmínky i klid, je nutné mít mnoho potřebných vybavení, dle toho, zda budeme pěstovat plodiny, květiny, byliny, či spíše bude sloužit, jako dokonalý odpočinek nás i našich blízkých. Existuje největší výběr, ze kterého si můžete vybrat to, co je pro vás a vaší plnohodnotnou zahradu, potřeba.

zahradní nábytek
Mít krásnou zahradu, je sen všech

Aby ale byla zahrada nádherná, krásná a měla vždy šmrnc, musíme si správně vybrat a to druhy potřebných pomocníků i typů vybavení. O tom, jaké si vybrat, rozhodují jistá kritéria, zda hledáme:
– zahradní nábytek
– sekačky
– vířivky
– bazény
– dekorace
– květináče, truhlíky
– skleníky
– pergoly
– krby či grily
– a mnohem více oddělení
Věřte, že mít krásnou a velmi pohodlnou zahradu, je sen každého z nás. Vybrat si ale musíme již sami a vždy dobře.

Kde si tedy vybrat správně a pohodlně?

Vybrat si tedy dobře, je jen v našich rukou. Nabízejí se různé druhy akcí, novinek, slev a vše je možné najít na internetových stránkách, v katalogu, ale také v novinách i v časopisech. Inspirací je nepřeberné množství, stačí si jen najít správně a především vědět, co je pro nás potřebné a velmi důležité. Věřte, že správným výběrem pravých druhů pomocníků, je krok k našemu úspěchu.

zahradní gril
Jak velikou investici mít

Věřte, že nejen dobrý výběr, je to důležité! Musíme umět nakoupit správně, to co hledáme i potřebujeme, ale především, za ty nejlepší a vždy výhodné ceny. Naskýtá se řada akcí, kde jsou vaše úspory ty největší. Podle vašich potřeb, velikosti zahrady i výši investice, si sami určíte, co vás bude denně těšit a uklidňovat při každém posezení i práci.

Rubriky
Zahrada a dům

Jak zařídit dětský pokoj, abyste nemusela často uklízet?

V první řadě je dobré děti naučit, aby si hračky po sobě uklízely samy. Samozřejmě to ale nejde u nejmenších dětí, které nedosáhnou na různé police a sotva hračku drží, natož aby ji uklidily. Úklid by nejmenším dětem mnohdy zabral více času, než hra samotná.  Proto je nanejvýš vhodné, abychom dětem alespoň v počátcích pomáhali. Ukážeme jim tím, že úklid je normální, není to nic hrozného a naučíme e správnému ukládání věcí.
klučičí pokojíček
Nejdůležitější jsou úložné prostory
Jak možná sama víte, úložné prostory často určují naši spokojenost s bydlením. Pokud máte například v kuchyni málo místa na základní nádobí, musíte jej ukládat systémem – kam se co zrovna vejde. Důsledkem je neustálé hledání skleniček, misek či hrnců a také pocit neustálého nepořádku.

Úložné prostory v dětském pokoji nepodceňujte
I v malé místnosti můžete zařídit praktické úložné prostory pro vaše děti. I do malé místnosti se vám toho může vejít hodně, pokud chytře promyslíte celé vybavení do nejmenších detailů. Pomůžeme vám s nějakými nápady.

Postel
Mají děti v posteli palandu nebo se jí chystáte pořídit? Myslete na to, že schody můžete využít jako praktické šuplíky, do kterých se toho hodně schová. I klasická postel může sloužit jako chytrý úložný prostor.  Šuplíky, které se pod ní vejdou, pojmou opravdu hodně hraček či oblečení.  Nad postelí může být kapsář, do kterého si vaše děti mohou schovávat své tajnosti, ale třeba také knížku nebo oblíbenou plyšovou hračku.
dětský interiér
Psací stůl
Psací stůl je kapitola sama pro sebe.  Aby na něm byl pořádek, je velice důležité, zvláště pak pro starší děti, které již chodí do školy a musí se učit. V nepořádku jen těžko napíšou domácí úkol správně. A přitom je stůl tak často zaneřáděn rozházenými pastelkami, časopisy, hračkami aj. Udržovat pořádek na psacím stole je přitom tak jednoduché.  Stačí všechny věci nastrkat do šuplíků a je uklizeno. Že váš stůl nemá dostatek šuplíků a nový stůl nechcete kupovat? Pořiďte si samostatné šuplíky na kolečkách, které ke stolu jen přidáte.  

Je mnoho způsobů, jak ukládat věci a věříme, že jsme vám alespoň trochu pomohli.