Rubriky
Zahrada a dům

Každý bazén může příjemně ochladit!

Vlastní dům však v některých mužích probouzí kutilského ducha, a tak hledají různé cesty, jak si vlastní bazén vyrobit bez dalších nákladů než těch, které dali do vybavení zahrady či domu. Někteří kutilové si udělají nádobu plnou vody pro možnost schlazení organizmu z popelnice (samozřejmě čisté a prázdné), z velkého kotlíku.
plavání s kruhem.jpg
Zajímavou variantou pak je, ne zcela neznámá, ale již poněkud nákladnější, varianta vyhloubení díry do země a do ní následné usazení korby nákladního vozu, do které následně vložíte obrovskou nepropustnou fólii v modré barvě. Výsledek napustíte vodou a máte bazén na to šup. Pokud jste opravdu šikulové kutilové, obložíte celou tuto stavbu ještě dřevem či jinak upravíte, aby váš nový bazén působil luxusním dojmem.
bazének pro batole.jpg
Je to sice zajímavá alternativa a poměrně snadná na výrobu, nicméně pořízení korby určitě levné není. Korba z náklaďáku totiž vyjde přibližně na dvacet tisíc korun. K tomu další materiály a možná by se už opravdu vyplatilo ve výsledku nechat si udělat bazén na míru. Pokud však máte korbu náklaďáku navíc, možná se vám vyplatí vlastní výroba.
Stavbu bazénu byste měli začít plánovat již v zimě, abyste zavčasu naplánovali vše, co je potřeba udělat na to, abyste takový zapouštěný bazén měli do léta připravený.
Samozřejmě stále tou nejjednodušší variantou je postavit si nadzemní bazén. Takový bazén si zakoupíte v krabici, rozměr zvolíte podle velikosti zahrady a podle rovné plochy, kterou na zahradě máte. Bazén vyndáte z krabice, postavíte na rovnou plochu a nafouknete obvodový prstenec. Následně už napouštíte vodu do bazénu. Voda zvedá díky prstenci stěny bazénu. Je jasné, že tento typ bazénu není vhodný pro dlouhé plavání, nýbrž pro schlazení organizmu či dětské čvachtání. Co si budeme ale namlouvat, kdo by si na zahradě postavil bazén, ve kterém by mohl plavat jako v městských lázních? Málo kdo!
bubliny na vodě.jpg
Stejně jako v malém nafukovacím bazénu, i ve větším nafukovacím bazénu či v bazénu, který je zapuštěný do země, se musí řádně udržovat voda, aby koupání bylo opravdu osvěžující a příjemné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup