Rubriky
Peníze

Peníze na koupi nemovitosti

Ceny stoupají

Hodně lidí řeší bydlení, přičemž v dnešní době to není nic snadného. Pronájmy totiž v řadě případů stojí dost peněz, které musíme každý měsíc ukrojit z výplaty. Navíc řada lidí by chtěla bydlet ve vlastním, kde si můžou dělat, co chtějí a mají jistotu, že jim nikdo nevypoví smlouvu a podobně. Stačí se však podívat na nabídku realitní kanceláře a hned zjistíte, že to není vůbec levná záležitost.

hezký dům

Starší rodinný dům může být nabízený za nižší peníze, ale je dost možné, že bude potřebovat rozsáhlejší rekonstrukci, takže ve finále do něj můžete vrazit více peněz, než jste ušetřili na pořízení. Další možností je postavit si dům vlastní. Má to nespornou výhodu v tom, že bude dle našich představ. Jenže musíme koupit pozemek, zaplatit za projekt a až následně začít stavět. Výrazně to komplikují stavební materiály, protože některé stouply o desítky procent. Proto je potřeba si vše promyslet, než uděláte finální rozhodnutí, protože tu jde o hodně.

Půjčka

Jen málo lidí má finance na to, aby z fleku zaplatili nemovitost za několik milionů. Problém je to například u malých lidí, protože se chtějí postavit na vlastní nohy a najít si něco vlastního. Dokončili školu a začali chodit do práce, což znamená, že ještě neměli možnost moc peněz našetřit. Těžko budou čekat dost let, aby potřebnou sumu dali dohromady. Proto se východiskem stává hypotéka. Musíme ji však splácet každý měsíc ať se děje, co se děje, takže je to zodpovědnost.

prosklená nemovitost

Na druhou stranu můžete bydlet ve svém vysněném bydlení, bez toho, aniž bychom čekali, než budeme mít na účtu dostatek financí. Jsou však lidé, kteří mají v registru nějaký záznam, čímž se situace komplikuje, protože takové lidi mnohdy banka odmítá. U nebankovní americké hypotéky je to však jiné, protože i v takovém případě se Vám snaží vyjít vstříc. Ve výsledku zaplatíte více než člověk bez záznamů, ale budete mít své vlastní bydlení.

Rubriky
Peníze

Bydlení je drahé

K tomu, aby si člověk mohl pořídit v našich končinách nějaké vhodné obydlí, jsou potřeba obvykle velké peníze. Ceny nemovitostí (nejen) v posledních letech raketově rostou, daleko více než příjmy lidí, a proto je čím dál tím složitější si na nějakou tu střechu nad hlavou našetřit. Ovšem to nic nemění na skutečnosti, že my lidé tu bydlet potřebujeme. Nebýt bydlení, stali by se z nás bezdomovci, a každý určitě dokáže uvést nejeden důvod, proč není žádoucí nechat to dojít až takto daleko.

sloupečky euromincí

Jenže chtít někde bydlet ještě nestačí. Je třeba někde sehnat i ony peníze, které jsou ke koupi nějaké té nemovitosti potřeba. A čekat na dobu, až si na vhodný dům nebo byt našetříme, a mezitím bydlet dejme tomu někde v podnájmu, není určitě rozumné řešení. Jednak kvůli oněm neustále rostoucím cenám, které činí nemovitosti stále nedostupnějšími, jednak ale i proto, že i nájem něco stojí, a to nemálo, a člověk by se tak mohl podobným způsobem spíše vzdalovat od vytoužené mety, než aby se k ní přibližoval.

A tak se určitě vyplatí vzít si hypotéku, za ni si vytouženou nemovitost koupit hned a následně po desítky let splácet. A nemusí se tak činit jenom v případě, že si sháníme svůj domov, ale klidně i v případě, že by se nám hodila hypotéka na rekreační objekt, díky níž si může člověk zařídit i místo vhodné ke trávení svého volného času.

svazky eurobankovek

Takové hypotéky prostě mohou často pomoci, abychom my lidé mohli žít skutečně jako civilizovaní lidé. A pokud si je vezmeme od nebankovní společnosti, dají se takové peníze zaručené zástavou nemovitosti využít klidně i k jiným účelům. To už je věc každého z nás, kdo se rozhodne si půjčit.

A jisté je i to, že podobné nebankovní hypotéky nedostane jenom solventní a dokonale vypadající žadatel, na ty má nárok vlastně každý, kdo se za ně zaručí nemovitostí a dokáže ze svých následných příjmů splácet. Takže může bydlet i ne zrovna dokonalý našinec.

Rubriky
Peníze

Jak zvládnout nouzi?

Za všechno se v životě musí platit. A tím, čím se platí obvykle, jsou pochopitelně peníze. Na to už jsme si dávno zvykli a není na tom nic překvapujícího. Prostě my lidé vždy, když něco potřebujeme, vezmeme peníze a koupíme si to.

Jenže jak si počínáme ve chvílích, kdy si něco koupit nemůžeme, byť bychom chtěli? Pochopitelně si to v takových okamžicích odpíráme, pokud to jde. A pokud to nejde, bereme si na to, co se musí financovat, půjčky. Týká se to spotřebitelů, kteří si tak potřebují něco koupit, stejně jako soukromých podnikatelů, jimž jsou peníze zapotřebí i k tomu, aby jimi financovali i chod svých firem.

cizí bankovky

Ovšem na koho se obrátit v těžkých dobách, kdy se člověku po finanční stránce třeba ani trochu nedaří? Pokud člověk nemá vlastní zdroje peněz a jeho nejbližší mu nevyjdou vstříc, není nejednou vyhnutí a dotyčný si musí vzít aspoň půjčku od některé finanční instituce. Kterou je podle okolností někdy banka a někdy třeba nebankovní společnost.

A podle čeho si člověk ve finanční tísni mezi těmto vybírá? Přece podle toho, kde mu poskytnou půjčku nejvýhodněji, a konec konců i podle toho, kde jsou mu vůbec ochotni půjčit. Protože půjčka pro člověka v nouzi nemusí být rozhodně žádnou samozřejmostí.

dolary Austrálie

Pokud nemá člověk nijak závratné příjmy, zato má ale záznamy v registrech dlužníků a exekuce, nejednou nemůže počítat s přehnanou ochotou finančních ústavů mu pomáhat. V bankách tento obvykle neuspěje a odchází s prázdnou. A hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéky bez registru od nebankovní společnosti je pak jedinou nadějí někoho takového. Protože u ní se nebere zase až tak vážně to, na čem se v bankách bazíruje. A proto tu uspějí i ti, jimž by nikde jinde nepůjčili ani korunu.

U nebankovní hypotéky totiž stačí jenom zastavit nemovitost a mít příjmy postačující ke splácení. A i tak člověku půjčí, a to klidně i spoustu peněz. A to za podmínek výhodných tak, že by byl hřích si tu nepůjčit.

Rubriky
Peníze

Peníze jsou různé

Všechno a všude stojí nějaké peníze. Jak u nás doma, tak i kdekoliv v zahraničí, si můžeme pořizovat to, co potřebujeme, a tady stejně jako tam si to musíme obvykle koupit za peníze. Jenže ti, kdo nesedí jenom doma a přinejmenším nakoukli do zahraničí, dobře vědí, že jakmile opustí našinec rodnou hroudu, jsou mu jeho koruny v podstatě k ničemu. Protože o ně cizí obchodníci nejeví zájem.

Že by koruny pozbývaly při opuštění země svoji hodnotu? Ne, tu mají i nadále. Ale v cizí zemi se prostě platí jinými penězi než těmito, a chce-li tam tedy člověk za něco platit, musí si pořídit měnu, jež je v oněch končinách v oběhu a jež je akceptována.

čínská měna

K pořizování si takových cizích peněz obvykle slouží směnárny či banky. Člověk tam zajde a za své peníze dostane ty cizí, a to v určitém vzájemném poměru. Pokud se tedy taková směna uskutečnit dá, protože zatímco třeba u nás si za koruny pořídíme snad všechny hlavní měny, v zahraničí tomu tak být nemusí. A sice proto, že ne všechny měny všude akceptují, ne se všemi operují. A tak je nejednou záhodno pořídit si zahraniční měnu za koruny doma. Anebo si pořídit nějakou univerzálně uznávanou měnu, kterou pak lze směnit kdekoliv.

A čím to, že není měna jako měna https://nebankovnihypoteky.net/neni-mena-jako-mena/? Proč se některé peníze uznávají více než jiné, proč lze jedny uplatnit kdekoliv a jiné ne?

rubly v kapse

V zásadě jde o to, že peníze samy nic neznamenají. Jsou to jenom jakési poukázky, za něž je něco teoreticky k dostání. A proto jsou peníze s mnohaletou tradicí nebo peníze značně rozšířené ve vyspělém světě, u nichž není o jejich jistotě pochyb, a jsou tu i ty, jež prostě mají zanedbatelný lokální význam a panují určité pochyby o jejich kvalitě. A ty první tak akceptuje kdekdo, zatímco ty druhé jsou na tom hůře.

A jak se peníze směňují navzájem? Pochopitelně tak, aby byla zachována rovnováha, aby se některé někde nehromadily, zatímco by jinde scházely. K čemuž slouží směnný kurs. Kurs, který dělá z některých měn hvězdy, zatímco z jiných outsidery. A má-li se něco říci o naší měně, je ještě ve srovnání s těmi uznávanými hodně co dohánět.

Rubriky
Peníze

Půjčka může být řešení

Určitě i vy už jste někdy zažili ten nepříjemný pocit, když bylo třeba něco zaplatit, ale vám se nedostávalo peněz a tudíž jste si to museli odříci. Je to nepříjemné tehdy, když jde o věc, kterou byste chtěli mít, je to ještě nepříjemnější tehdy, když jde o něco, co je potřeba, a nejnepříjemnější je to tehdy, když jde o něco, co je naprosto nezbytné, bez čeho se nelze obejít.
ruské bankovky
Jenže jak zaplatit něco, na co člověk nemá peníze, že? Kde potřebnou částku vzít, když zkrátka není kde brát?
Nejednou se to dá vyřešit pouze půjčkou. A řekněme si na rovinu, že to nemusí být vůbec špatné řešení. To ale jedině tehdy, když si člověk půjčuje jenom na to, co opravdu potřebuje, když si bere půjčku s rozvahou a vsadí jenom na to, co je v jeho silách zvládnout.
A takovou půjčkou může být třeba hypotéka na pozemek. Jedná se o finanční produkt nabízený nebankovní společností, který se vyznačuje tím, že je zde za půjčené finanční prostředky nezbytné se zaručit dáním nemovitosti, třeba zmíněného pozemku, do zástavy. Mohlo by to sice vypadat jako její nedostatek, jenže je to ve skutečnosti naopak její přednost. A to proto, že se díky této zástavě nevyžaduje prokazování žadatelovy solventnosti, což bývá v bankách kamenem úrazu. Tady tudíž uspějí i ti, kdo mají jen nízké příjmy, nemusí tu vadit ani záznamy v registrech dlužníků, ani exekuce.
debetní karta
Stačí vyplnit formulář na webu nebankovní společnosti a nabídnout zmíněnou zástavu a už do čtyřiadvaceti hodin každý ví, na čem je. A může zpravidla dostat až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti s až třicetiletou lhůtou splatnosti.
Nic se tu neplatí dříve, než je půjčka udělena, úroky tu nejsou likvidační, na délce splácení i výši splátek se dá dohodnout. A v případě zájmu je tu vždycky možnost vrátit vše půjčené i v předstihu a bez jakýchkoliv sankcí.
A proč nevyužít právě tuto možnost? Když je snadno dostupná a může skutečně pomoci?

Rubriky
Peníze

V čem je výjimečná americká hypotéka?

Máte nějaké speciální přání? Potřebujete k jeho realizaci peníze? Omezují vás běžné hypotéky?
V tom případě byste měli věnovat pozornost americké hypotéce FAHD, která je jiná a v mnoha ohledech lepší.
Americká půjčka se od ostatních úvěrů liší především v tom, že není nijak omezena účelem, ke kterému ji můžete využít. Běžné typy úvěrů jsou účelové, což znamená, že je můžete použít pouze na financování nějakého konkrétního účelu, který je přesně vymezen. Na nic jiného peníze není možné využít. Naopak bezúčelový úvěr můžete použít, na co jen chcete a nikdo se vás na to nebude ptát, ani to posléze nebudete muset nijak doložit. A to může být velká výhoda pro vás.

tisíce dolarů v bankovkách

Nadto, mnoho různých plánů byste ani jiným způsobem financovat nemohli, protože zkrátka neexistuje takový úvěr, jehož účelu by vaše plány vyhověly.
Ovšem za tuto výhodu přece jen něco zaplatíte. Americké půjčky mají vyšší úrok než běžné účelové úvěry, který je daní za to, že vám poskytovatel půjčky vychází vstříc.
Pro americké hypotéky je typické ručení nemovitostí.
Jestliže pomýšlíte na vysoký úvěr, pak vám nezbývá, než zvolit jako záruku opravdu hodnotnou nemovitost. Platí, že můžete získat úvěr až do výše sedmdesáti procent aktuální tržní ceny nemovitosti, kterou se za úvěr zaručíte. Je tedy jasné, že pokud zvolíte nějaký cenný majetek, kterým může být například výrobní areál vaší firmy anebo rodinná vila, tak můžete získat opravdu mnoho peněz. Naopak v situaci, kdy máte na výběr, a stačí vám jen malá částka, bude lepší, když budete ručit nějakým méně hodnotným majetkem, jako je třeba zahradní chata anebo garáž. Ovšem k ručení nemusíte používat pouze stavby, ale zvolit můžete třeba i pozemek.

pajdulák s nabídkou balíčků bankovek

A kdyby se vám náhodou stalo, že žádný vhodný majetek nemáte, můžete se obrátit na ochotného, a zároveň majetného spoluručitele, který vám svým majetkem vypomůže.