Rubriky
Peníze

Jak zvládnout nouzi?

Za všechno se v životě musí platit. A tím, čím se platí obvykle, jsou pochopitelně peníze. Na to už jsme si dávno zvykli a není na tom nic překvapujícího. Prostě my lidé vždy, když něco potřebujeme, vezmeme peníze a koupíme si to.

Jenže jak si počínáme ve chvílích, kdy si něco koupit nemůžeme, byť bychom chtěli? Pochopitelně si to v takových okamžicích odpíráme, pokud to jde. A pokud to nejde, bereme si na to, co se musí financovat, půjčky. Týká se to spotřebitelů, kteří si tak potřebují něco koupit, stejně jako soukromých podnikatelů, jimž jsou peníze zapotřebí i k tomu, aby jimi financovali i chod svých firem.

cizí bankovky

Ovšem na koho se obrátit v těžkých dobách, kdy se člověku po finanční stránce třeba ani trochu nedaří? Pokud člověk nemá vlastní zdroje peněz a jeho nejbližší mu nevyjdou vstříc, není nejednou vyhnutí a dotyčný si musí vzít aspoň půjčku od některé finanční instituce. Kterou je podle okolností někdy banka a někdy třeba nebankovní společnost.

A podle čeho si člověk ve finanční tísni mezi těmto vybírá? Přece podle toho, kde mu poskytnou půjčku nejvýhodněji, a konec konců i podle toho, kde jsou mu vůbec ochotni půjčit. Protože půjčka pro člověka v nouzi nemusí být rozhodně žádnou samozřejmostí.

dolary Austrálie

Pokud nemá člověk nijak závratné příjmy, zato má ale záznamy v registrech dlužníků a exekuce, nejednou nemůže počítat s přehnanou ochotou finančních ústavů mu pomáhat. V bankách tento obvykle neuspěje a odchází s prázdnou. A hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéky bez registru od nebankovní společnosti je pak jedinou nadějí někoho takového. Protože u ní se nebere zase až tak vážně to, na čem se v bankách bazíruje. A proto tu uspějí i ti, jimž by nikde jinde nepůjčili ani korunu.

U nebankovní hypotéky totiž stačí jenom zastavit nemovitost a mít příjmy postačující ke splácení. A i tak člověku půjčí, a to klidně i spoustu peněz. A to za podmínek výhodných tak, že by byl hřích si tu nepůjčit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup