Rubriky
Zahrada a dům

Na cestách s domácími mazlíčky

Občas nastane situace, že musíte vzít svého pejska nebo kočičku sebou na cesty. Když už se rozhodnete jet delší vzdálenost autem se svým domácím mazlíčkem, nesmíte zapomenout na to, že i pro ně platí předpisy a bezpečnost se musí dodržovat i v tomto případě. Za nedodržení pravidel při převozu zvířat můžete dostat i pěkně tučnou odměnu. Což je úplně zbytečné, protože tak jako bezpečně cestujeme my, chceme, aby v bezpečí byli i naši mazlíčci. Navíc tím můžeme ohrozit i ostatní lidi na silnici. Proto ještě před cestou, zkontrolujte, jestli máte vše potřebné a bezpečně zajištěné.

hezká kočka

Autopásy pro psy

Každé zvíře je jiné a jinak se chová a reaguje. Při běžné cestě autem, která netrvá déle než hodinu se pes nebo kočka mohou chovat úplně jinak, než když budou v autě více hodin. Stejně jako dětem nebo i dospělým se může v autě udělat špatně od žaludku, může být zle i zvířatům. Také mohou v průběhu cesty znervóznět nebo se začít nudit. Takové zvíře pak může začít vyvádět a ohrozit nás tak v jízdě. Proto se musí dodržovat pravidla pro cestování se zvířaty. U koček je to jednoduché, bývají bojácnější a plašší než psy a tak se zpravidla převážejí v přenosných boxech, kde se cítí bezpečně. Zvířatům je možno samozdřejmě, stejně tak jako lidem podat před cestou lék na uklidnění nebo proti nevolnosti. V případě, že pojedete někam dál se psem, do přenosného boxu se vám vejde pouze hodně malý pejsek. I když asi málokterého psa, byste do boxu dostali. Psy snášejí cesty ovšem lépe a tak většinou cestují s námi v autě nebo popřípadě v kufru. Je potřeba ovšem dbát na to aby zvíře nemohlo jen tak volně pobíhat v autě.
buldoček v autě
Pokud psa dáváte do kufru, musí být oddělen od zbylé části auta, tak aby se do prostoru nemohl dostat. Když s námi je pejsek v autě na sedačkách měl by být také připoutaný a proto existují speciální kšíry pro psy s autopásem. Dají se pořídit ve více velikostech, podle toho o jakou rasu jde. Padnou tedy úplně každému psovi. Kšíry se dají pejskovi a připne se na ně speciálně upravený autopás, který psa udrží na místě a ochrání ho tak stejně, jako běžné pásy nás lidi. Pro psa to není nic hrozného a ani neobvyklého, bude si připadat jako by měl na sobě běžné vodítko. Kšíry jsou pohodlné a vašemu mazlíčkovi, tak během cesty bude dobře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup