Rubriky
Zahrada a dům

Minimalismus

Ač se na první pohled může zdát, minimalistické žití není o tom mít méně, ale o tom si uvědomit co z našeho majetku je opravdu důležité. Není to o tom si odepřít prosté radosti života jako jsou nákupy, knížky, materiální věci a podobně, jen o umění rozeznat, které z těch věci mají v našem životě důležitou roli.
jídelní stůl a židle v bílém
Znaky minimálního stylu života
1.      decentní barevné kombinace, často spojené s černou a bílou
2.      čistý a vzdušný prostor – místnosti budou vypadat větší, pronikne více světla a tepla
3.      více prostoru pro to důležité – nemusíte řešit, kam co dáte a kde co je, máte ve svém majetku systém
decentní architektura
Jak začít?
Jako první krok je dobré si shromáždit všechny svoje věci, oblečení, kosmetiku, doplňky, knihy, dekorace a zeptat se, využívám všechen svůj majetek tak, jak by mohl být využit? Odpověď můžete zjistit tzv. metodou 90/90  – použila jsem tuto věc v posledních 90 dnech? Mám v plánu použít ji v následujících 90 dnech? Pokud je odpověď ne, je dobré začít přemýšlet nad prodejem, darováním nebo jiným způsobem využití dané věci. Je odpověď ano? Skvělé! Už myslete nad možností uložení Vašich věcí do nového minimalistického domova.
Uschování Vašeho majetku ve stylu minimalismu
Hezky a decentně vypadajícím řešením uschování věcí můžou být poličky. Poličky prázdné, poličky s úschovnými boxy, poličky malé, velké, v tomhle se meze nekladou. Charakteristické barvy pro minimalismus jsou bílá a černá, proto se snažte dívat po věcech těchto barev, krásně to toto téma vystihne a bude to ladit.
pomůcky pro plánování
Kam s oblečením?
Žijeme v módním světě, chceme se oblékat podle nejnovějších trendů a mít si z čeho vybrat, ale to s minimalismem moc nesedí. Kam bezpečně, ale stylově a decentně uložit Vaše oblečení? No přece na stojany! Každý, kdo aplikuje minimalismus do každodenního života se s nimi setkal a potvrdí, že jsou vkusným a praktickým řešením.
Minimalismus se může ze začátku zdát náročný, ale až zažijete ten oddech od zbytečných závazků, nepořádku a budete mít po ruce jen to, co denně používáte, bude to stát za to


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup