Vhodný druh osvěžení

Osvěžení na zahradě může mít celou řadu forem. Jednou z nich může být dokonce šikovná zahradní sprcha. Jedná se o velice užitečného pomocníka, který není drahý.

Vhodný druh osvěžení

Asi každý, kdo má alespoň trochu větší zahradu, případně dvorek, někdy uvažoval o bazénu. Dnes už není důvod pouze o tom snít, bazény se dají koupit za docela slušné peníze. Řeč teď však není o klasických zapuštěných verzích, ale o nadzemních modelech, které jdou v poslední době doslova na dračku. Důvod je samozřejmě více než prozaický, a sice cena. Ta se často pohybuje i pod patnácti tisíci korun, což je za vlastní koupací plochu skutečně velice velkorysá cena. Ovšem není zlato všechno, co se třpytí.

Sprchování

Náklady na bazén jsou totiž daleko vyšší, než je pouze jeho cena v obchodě. Je nezbytné nakoupit i celou řadu doplňků. Rozhodně se neobejdete bez vhodné chemie a nejspíše budete potřebovat i plachtu, případně i další doplňky jako schůdky. Přeci jen nechcete do vody lozit jako tatrmani, že ne?

Pokud se vám to zdá až příliš a váš rodinný rozpočet by to nahlodalo více než je zdrávo, neznamená to, byste na nějaký typ zahradního osvěžení museli za všech okolností rezignovat. Existují i jiné, často i elegantnější způsob, jak se osvěžit. Dobrým příkladem je solární sprcha, která je ve většině případů daleko levnější než standardní nadzemní bazén nejlevnějšího typu, ale je hlavně prakticky bezúdržbová. Samozřejmě, že ji budete muset doplňovat vodou. Tato položka je však tak marginální, že se to na velikosti vašeho konta zcela jistě negativně neprojeví.

Žena pod sprchou

Napájí se sama

Výhodou solární sprchu, a to už je z názvu docela zřetelné, je napájení. Aby celé zařízení mohlo fungovat, není potřeba do něj investovat, byť jedinou korunu navíc. Vše pohání solární panely, takže jakmile se budete chtít osvěžit, nemusíte počítat, kolik wattů vás to zase bude stát. O vše se postará sluníčko. Zde může být ale problém v tom, že během dní, kdy je pod mrakem, nemusí sprcha fungovat úplně dokonale a mimo koupací sezónu nemusí fungovat takřka vůbec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup