Jak podnikat s bytem

Samozřejmě, v drtivé většině případů, pokud tedy něco s bytem či pozemkem dělat chceme, tak je další pronajímání. Samozřejmě, že někteří prostě daný byt prodají, berme však v potaz to, že jste si vzali hypotéku + nastřádané peníze a koupili jste menší panelový nebo činžovní dům. Zpočátku drahá a nákladná investice však nemusí nést stejnou měrou na ziscích – dlouho potrvá, než se člověk dostane na takovou úroveň, aby si pískal. Takový dům je totiž nutné neustále opravovat a rekonstruovat, obměňovat a vůbec starat se o něj, jak se patří.
fialovozelený obraz 

Klasický nájem

První, co vlastníka bytu napadne – pronajímat jej. Je tam hned několik prostor, a tak proč je nevyužít takto. Důležité je rozhodnout se, jaké nájemníky a pro jaký účel vlastně v našem bytě chceme.
 
1)      Rodiny, páry, pracujicí
Snad největší skupina nájemců. Takoví lidé mají většinou stálý příjem a dlouhodobé plány, takže vůbec se nemusí jeden majitel bát, že by se snad opozdili s platbou nájmu. Najdou se však i takoví, kteří byť pracují, tak nájem platit nechtějí, to je ale potom na samotném vlastníkovi, koho si do bytu pustí a koho ne. Proto je důležité alespoň zjistit, kde kdo dělá a případně náležitě, pro případ nouze, okolnost ošetřit ve smlouvě s příslušnými dodatky, jako smluvní pokuta či úrok z prodlení.
fasáda paneláku
2)      Studenti
Pokud se nacházíte ve studentském městě jako Olomouc, Hradec, Praha či Brno, tak s velkou pravděpodobností vás dříve nebo později osloví studenti, pokud se teda rozhodnete byty pronajímat. Studenti sice většinou platí řádně, však problém je s hlukem. Oslavy se mohou protáhnout, a tak je důležité vzít tuto skutečnost v potaz. Studentské byty by měly také být levnější než ty klasické, byť stoupající cena nemovitostí už ani toto nedodržuje.

obytné budovy

Kanceláře

Pokud chceme mít v bytě klid a nadsadit si cenu – je třeba pořádně prostory zrekonstruovat a nabízet je jako kanceláře pro společnosti. Kanceláře navíc se vždy hodí a pokud se vám tam uhnízdí stálejší firmy, které mají již zaběhnutý byznys, zase o něco snížíte šanci podpálení vlastního baráku kvůli pojišťovvně. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup