Rubriky
Business

Sáčkový vysavač na koberec nestačí

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, kolik nečistot je schopen z koberce nasát běžný sáčkový vysavač? Pokud se stále domníváte, že je to stoprocentní úklidový pomocník, tak vás zklameme, protože je poměrně mnoho velmi drobných částic, které mezi vlákny ulpívají, a vysavač na ně prostě nestačí. Po určité době je pak vhodné koberec vyčistit nějakým důkladnějším způsobem, například strojem Rotovac. Co vlastně takový sáčkový vysavač na koberci provádí?

kobercová vlákna

Podtlak snižuje výkon – většina hubic sáčkových vysavačů vytváří podtlak, který doslova přilepí kobercová vlákna k hubici a tím otvor téměř ucpe. Tím pádem se sice zvýší otáčky motoru, ale k sání dochází jen v minimální míře. Proto je velmi důležité dbát na vhodný výběr hubic, nejlépe s rotačním kartáčem, který podtlaku brání.

vysávání koberce

Statické sání nevysaje vše – některé rotační kartáče mohou zvýšit výkon sáčkových vysavačů, ale jen do určité míry. Pokud ovšem vysáváte pouze klasickým plochým nástavcem, nemůžete očekávat, že výkon sání odlepí z vláken všechny přilepené nečistoty. Prach, který na koberce dopadá, totiž není suchý, ale vlhký a také obvykle mastný, a mastnota je dokonalé lepidlo, které z vláken vytvoří zašpiněnou hrudku.

Mokrý způsob – co uděláte, když se vám zašpiní košile anebo propotíte tričko? Vložíte jej do bubnu automatické pračky a provedete mokrý způsob čištění. Vysávání koberce sáčkovým vysavačem je však pouze suchý způsob, je to podobné, jako kdybyste vaše špinavé ponožky pouze podrobili vysávání vysavačem a poté je v domnění, že jsou čisté, uklidili do skříně.

Zápach – na koberce dopadají shluky prachových částic spolu s tukem, který se bytem šíří při vaření, a tento tuk poté časem žlukne a začne zapáchat. Zápach se na koberci objeví i tehdy, chodíte-li po něm pouze v ponožkách, silonových punčochách nebo zcela naboso. Kobercová vlákna snadno přijímají váš pot z chodidel a to je také pak důvod, proč povolat firmu čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/, která si se zápachem i se zašlapanými nečistotami poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup