Lidé už vyzkoušeli při výrobě nádobí celou řadu možností. Od hliněných či dřevěných talířů přes keramické až k plastovým. Ty posledně jmenované už se stávají pouze výbavou pro stanování nebo kempování. A i v těchto případech už od nich mnoho lidí upouští.
- A to přesto, že jsou lehké, skladné a nemusejí se mýt.
- Má to ale jeden háček.
- Po zkonzumování pokrmu je nutné vyřešit, co s plastovým odpadem.
- Pokud nenajdete vhodný odpadkový koš, pak je docela pravděpodobné, že se s plastovými umazanými talíři nebo kelímky budete vláčet po celou dobu vašeho výletu.
Přitom je řešení tak jednoduché. Stačí si pořídit nádobí, které se prostě zkonzumuje společně s jídlem nebo nápojem. Jedlé nádobí se stává současným hitem. Má totiž celou řadu nesporných výhod.
- Pokud bychom se zaměřili pouze na kelímky na nápoje a porovnali plastový s jedlým, pak rozhodně bude jedlý kelímek bodovat.
Jedlé kelímky jsou bezpečnější především pro děti
Pokusíme se porovnat dva produkty, které slouží jednomu účelu. A tím jsou kelímky na nápoje. Na nápoje teplé i studené. Na výletě nebo na zahradní párty se přeci nepodávají pouze limonády, ale vaši hosté budou chtít i kávu nebo čaj. A děti mohu dostat chuť například na kakao.
- Z hlediska udržení teploty jsou jedlé kelímky rozhodně účinnější.
- Mají totiž lepší izolační vlastnosti.
A navíc – zkusili jste si někdy dát horkou kávu do klasického plastového kelímku? Jak dlouho jste ho udrželi v ruce? A pro děti je to přímo nebezpečné. Plastové kelímky jsou měkké a děti by se mohly horkým nápojem snadno opařit.
- Další výhodu ocení hlavně hostitel.
- Po návštěvě totiž nezůstane hromada odpadků v podobě pomačkaných kelímků.
- Hosté si po vypití svého nápoje prostě pochutnají i na nádobě, ze které svůj oblíbený nápoj pili.
Tento skvělý nápad ocení také lidé, kteří mají rádi originalitu. Jedlé kelímky a samozřejmě také jedlé talíře jsou vhodné i pro vegetariány a vegany.