Rubriky
Muži

Nové mobilní domky

Mobilní domy na podvozku, kterým se také říká mobilheim, mobilhaus či mobilhome, bývají v poslední době čím dál tím více oblíbený. Největší výhodou je, že majitel mobilního domu nepotřebuje k umístění žádné stavební povolení, a když se mobilní dům umístí na pozemek a jsou hotové menší úpravy, jedná se například o připojení na inženýrské sítě a vyrovnání domu, můžete potom hned bydlet či využívat k rekreaci. Nevýhodou mobilních domů na podvozku je to, že často to bývají mobilní domy dovozené a použité, tudíž nejsou navrženy a zkonstruovány do našich klimatických podmínek. Proto často energetická náročnost v zimně na vytopení a v létě zas na ochlazení je poměrně velká. Někdy to je i u mobilních domů, které jsou předělány na celoroční.

karavany na poli

Častým řešením je tyto mobilní domy předělat, což kvůli tomu se zvýší až například dvojnásobně kupní cena. Mezi další nevýhody patří to, že tyto mobilní domy nevyhovují svými parametry naším legislativám a tudíž pokud je potřeba dům zkolaudovat, tak to nejde, a to jak pro bydlení, tak i pro využití k rekreaci. V současné době se prodávají mobilní domy na podvozku, které jsou vyrobeny pro klimatické podmínky střední Evropy a dají se tedy využívat celoročně. Cena těchto mobilní domů je pak přijatelná k ceně kvalitních použitých domů, které mají celkovou revitalizaci.

dřevěný mobilní dům

Výroba mobilních domů

Domy se nejčastěji vyrábějí v montážních halách a potom na pozemek jsou dovezeny jako hotový a kompletní výrobek. Když se usadí a připojí na všechny inženýrské sítě, můžete je ihned využívat. Někdy bývá výjimkou to, že domy, u kterých si zákazník zvolí to, že chce mít jako venkovní povrchovou úpravu omítku, tam se finální povrch musí dodělat až po usazení domu.

Nadstandardní výroba mobilních domů

Zákazníci, kteří mají zájem o mobilní dům na podvozku a mají svoje požadavky na výrobu mobilního domu, není problém jim vyjít vstříc. Pokud mají tedy své přání, je nutné dodržet maximální rozměr mobilního domu a to 12 x 4 metrů. Návrh mobilního domu a příprava stavební dokumentace je určena podle ceníku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup