Rubriky
Nakupování

Ložnice není jen postel a noční stolek s lampičkou

Kvalitní spánek potřebuje každý z nás a je jedno, o jakou věkovou kategorii se zrovna jedná. Jen takový správný a vydatný, dodává tělu potřebnou energii a navíc dokonce pomáhá v redukci váhy, zlepšuje naši paměť, zvyšuje koncentraci a výkonnost. Poradí si se stresem a obnovuje tu správnou a dobrou náladu. Nemluvě o tom, když je tělo dostatečně odpočaté, že snáze bojuje s chorobami a buduje imunitu. To je více, než dost důvodů, proč se zkrátka jednoduše, ale hlavně dobře vyspat. K tomu je rozhodně zapotřebí postel, ale i pěkně upravená místnost. Ta by rozhodně neměla sloužit jako prostor, kam nechodí návštěvy, tak se sem bude všechno odkládat. Spíš naopak není třeba zde mnoho nábytku, snad jen skříň, noční stolky a možná komoda. A když by jako bonus byl pěkný výhled, tak je to naprosto ideálně položená místnost.

polštáře

Jak vybrat správné lůžko

  1. Kvalita

Postel zkrátka musí něco vydržet, proto je důležitý materiál, z kterého bude tento bytový prvek vyrobený. Poslední dobou se stávají opět hitem postele z masivu, které mají široké zastoupení, například nám poskytují výběr manželských lůžek. Ale pokud je dostatečně velká ložnice, tak takové lůžko je vhodné klidně i pro samotného spáče, který zde bude mít dostatek místa na otáčení. Důležitá je pevnost samotné konstrukce.

  1. Ergometrie

Nikdo netouží se v ložnici zranit o ostré hrany nebo nějaké výstupky. Ty sice mohou působit hezky na pohled, ale nejsou efektivní. To samé platí o příliš vysokých postelích, kam bychom si museli pomalu nosit žebřík. Pravdou je, že ideální výška je ta, kdy se dá z postele příjemně vstát.

postýlka

  1. Estetika

Každá místnost v bytě by měla vyjadřovat nějaký styl. Pokud budeme zařizovat ložnici, tak tomu vskutku nebude jinak, tudíž i postele by měly zapadnout do interiéru prostoru. Navíc by se měly postavit i na správné místo, aby bylo vidět na dveře a okno. Není vhodné, aby přístup byl nějakým způsobem zatarasený. Nejpohodlnější je volný přístup z obou dvou stran.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup