Rubriky
Business

Kdy se musí volat instalatér

V mnohých rodinách je jeden z členů domácí kutil. Takový ten typ, co neustále něco zlepšuje a upravuje, a co chce veškeré potíže a závady opravit sám. Často je poměrně neškodný, ale v některých případech může jeho oprava situaci ještě zhoršit, případně pohromu jen o krátkou dobu oddálit.

Nejnebezpečnější jsou z tohoto hlediska prasklé trubky, a to jak vodovodní tak odpadní. Je to zejména proto, že jsou obvykle poměrně špatné dostupné a navíc není snadné je bez speciálního vybavení opravit.

instalater1

První problém souvisí už s nalezením přesného místa, odkud voda vytéká. Jelikož jsou trubky ve zdi, může to být problematické, zvláště pokud se jedná pouze o malý výtok. Ten navíc může nepozorovaně téci dlouhou dobu, než si konečně všimneme, že se něco děje.

K tomu, abychom se na dané místo dostali, bývá někdy nezbytné rozbít stěnu. Samozřejmě se počítá s tím, že se po opravě vše opět zazdí, přesto však nejde o něco, co bychom měli brát na lehkou váhu a dělat snadno.

instalater2

Dále zde máme samotné trubky. V mnohých domech jsou poměrně staré, navíc prakticky nikdy neměněné a nečištěné. Není tedy divu, že se závity občas uvolní či materiál povolí. Jak jej ale opravit?

Pokud jde pouze o otočení závitu, pak je to poměrně jednoduché. Stačí jej jen utáhnout. Avšak tak snadné to bývá jen málokdy. Co když se jedná o trhlinu v trubce? Pak už to není tak jednoduché. Sice se prodávají hmoty, které by měly díru zalepit, avšak to je pouze dočasné řešení. V tomto případě je totiž nejlepší onu trubku vyměnit dříve, než praskne někde jinde.

Jak je vidět, jedná se o poměrně náročnou operaci. Není divu, že si mnoho lidí myslí, že by ji měl provádět pouze profesionální instalatér Kanalizace – instalatéři. A mají pravdu, koneckonců jak je vidět, bez správných nástrojů tento úkol nelze zvládnout.

Jen řekněte svému kutilovi, že to rozhodně nesnižuje jeho schopnosti. Jen zkrátka nemá potřebné vybavení, to je vše. Jinak by to určité zvládl. Uvidíte, jak vám bude vděčný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup