Rubriky
Business

Ubytovny v Praze – levné a komfortní pobyty pro turistiku i sportovní aktivity

Jak s ubytováním

Počet ubytovacích míst je pochopitelně v Praze nejvyšší ze všech českých měst. Každoročně do našeho hlavního města přicestuje několik milionů návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí a ti mají zájem prohlédnout si objekty, jejichž historie přesahuje několik staletí, a jejichž existenci nám Evropanům „závidí“ především lidé v zámoří.

park na Petříně

Vybírat lze z mnoha hotelů, soukromých penzionů, ubytoven a dokonce i kempů. Praha totiž není jen městská zástavba napěchovaných sídlišť a vybetonovaných ploch, je zde spousta přírodních parků a zákoutí, která překvapí i přírodovědce, jejichž zájem se obrací výhradně k přirozeným biotopům.

V ubytovacích možnostech rozhoduje nejen lokalita a potřebné zázemí a komfort, ale také cena. Ne každý si totiž může dovolit, nebo má zájem utratit vysoký obnos za honosný vícehvězdičkový hotel v centru města, navíc obvykle v rušné lokalitě, kde nebývá klid ani v nočních hodinách. Preferujete-li okraj města, stranou od turistického ruchu a s přijatelnou cenou i pro studenty, vsaďte na Praha ubytovny, které vznikly rekonstrukcí původních bytových jader v panelovém domě. Sídliště je umístěno na samém okraji mimo rušné zóny, je v blízkosti stanice metra a tím pádem dobře přístupné do všech městských částí.

pohled na Prahu

A kam se odtud vydat

Plán volných dnů si můžete zvolit dle svého uvážení naprosto libovolně. V Praze je možné provozovat nejen turistiku, ale můžete si vypůjčit jízdní kola a další sportovní vybavení, procestovat Stromovku, Ladronku, Divokou Šárku, Podolí, Modřany, Hostivař a Záběhlice, anebo zavítat do Prokopského údolí. Budete překvapeni, kolik nádherných míst tu lze objevit, takže to není jen o tom projít se po Karlově mostě, vyšplhat se na vrchol Petřínské rozhledny a poslechnout si v poledne Staroměstský orloj, i když si pochopitelně tyto památky jistě nenecháte ujít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup