Rubriky
Nakupování

Zeolit je pomocník při filtrování bazénů

Zakoupíte-li kulatý zahradní nadzemní bazén o průměru necelé čtyři metry, nebude to pravděpodobně tak vysoká investice, že by vás to finančně zruinovalo. I se základním příslušenstvím, tedy zejména s pískovou filtrací, se můžete vejít do sedmi až devíti tisíc korun. Bazén vzápětí umístíte na předem připravený rovný terén, nejlépe na geotextilní podložku, začnete jej plnit vodou a o něco později uvedete do provozu i filtrační okruh. Ten sestává z výkonného čerpadla a z filtračního boxu, v němž se nachází filtrační médium.

milenci v bazénu

Jak už bylo uvedeno, jde o pískovou filtraci, tedy v tomto případě křemičitý písek do filtrace, například v obvyklé zrnitosti mezi 0,6 a 1,2 mm. Čerpadlo prožene vodu skrze filtrační buben a nečistoty se budou zachytávat mezi ostrými hranami jednotlivých zrnek.

Na tomto základním principu pracují všechny pískové filtrace, ovšem je tu jistá možnost vyměnit filtrační písek za jiné, a možná že i lepší médium. Posuďte sami:

Zeolit

Zeolit je nerost vulkanického původu, který vyniká několika zvláštnostmi: Za prvé – uvnitř minerálu se nachází soustava navzájem propojených velmi drobných chodbiček, v nichž se mohou zachytávat další nečistoty, čímž se ještě zvýší filtrační schopnost. Zeolit je možné rozdrtit do stejně velkých zrnek, jako je tomu u křemičitého písku, takže tu máme v podstatě další filtrační alternativu.

plavkyně v bazénu

Za druhé – zeolit má schopnost zachytávat z ovzduší nebo z vody některé nečistoty, zejména čpavek, a to je právě v bazénech docela užitečná věc. Čpavek neboli amoniak se do vody dostane zejména s naším potem, jehož je součástí, neznamená to tedy, že se v bazénu vyskytuje jen tehdy, pokud se do něj někdo vymočí, zejména malé děti.

Zeolit má schopnost navázaný čpavek vyměnit za některé naopak prospěšné ionty minerálních prvků, takže tím vodu ještě obohacuje. Všechny tyto vlastnosti jsou zároveň dostupné za cenu přibližně shodnou s křemičitým pískem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup