Rubriky
Nakupování

Nepodceňujte čistotu vody

Užít si léta můžete i u sebe na zahradě, zvláště, pokud disponujete vlastní koupací plochou. Ta se dá dnes pořídit za docela slušné peníze, tak neváhejte.

Nepodceňujte čistotu vody

Koupání se na zahradě je rozhodně lepší, než chodit někam na koupaliště nebo na rybníky. Jednak nemusíte kvůli vodním radovánka nikam daleko, máte to hned u domu, jednak se nemusíte s nikým tlačit ve frontě nebo být konfrontován s dalšími plavci. Máte prostě dokonalé soukromí, což je rozhodně další bod navíc. Jenomže vybudovat si vlastní vodní plochu nemusí být tak snadné a levné, jak se zdá. To je pravda, ale pouze v případě, kdy si budete chtít na zahradě zřídit klasiku ve formě zapuštěného bazénu. Nadzemní modely jsou ale mnohem lepší a levnější. Navíc v takovém případě nejsou nutné žádné stavební práce.

Luxusní bazén

To, že si pořídíte nadzemní koupací plochu, ještě ale neznamená, že byste se o ni neměli starat. Bez toho to nepůjde. Naštěstí to není žádná dřina. Stěny stačí vyčistit jednou za čas, a to specializovaným vysavačem. Jinak vám bohatě postačí aplikovat dle návodu vhodnou bazénovou chemii.

Chlór vládne

Asi nejpoužívanějším preparátem v našich zeměpisných šířkách je chlór. Ten se prodává v mnoha formách a je jen na vás, jaké dáte přednost. Důvody pro velkou popularitu těchto prostředků jsou dva. Za prvé jsou docela levné. Na rozdíl od jiných přípravků je možné je pořídit za skutečně příjemnou cenu. Za druhé fungují skvěle. Když dodržíte návod na obale, je vysoce nepravděpodobné, že by se vaše voda začala nějakým způsobem znehodnocovat. Problémy tu však jsou. Tím hlavním je zápach kombinovaný s mírně zvýšenou dráždivostí. Díky tomu chlór nedobře snáší hlavně jedinci s citlivější pokožkou.

Plavání

Jiné možnosti

Když je koupání příliš nepříjemné, je dobré zvolit jinou dezinfekci. Ta může mít podobu třeba aktivního kyslíku. Je dražší než chlór, ale na druhou stranu obdobně účinný. Navíc má tu přednost, že nesmrdí ani nevytváří na kůži červené fleky. Kdo chce už opravdu utrácet, ten zainvestuje své peníze do mořské soli a solonizační jednotky. Tato kombinace nejenže dokáže vodu vyčistit, ale také jí propůjčit hojivé vlastnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup