Rubriky
Zahrada a dům

Jak zařídit dětský pokoj, abyste nemusela často uklízet?

V první řadě je dobré děti naučit, aby si hračky po sobě uklízely samy. Samozřejmě to ale nejde u nejmenších dětí, které nedosáhnou na různé police a sotva hračku drží, natož aby ji uklidily. Úklid by nejmenším dětem mnohdy zabral více času, než hra samotná.  Proto je nanejvýš vhodné, abychom dětem alespoň v počátcích pomáhali. Ukážeme jim tím, že úklid je normální, není to nic hrozného a naučíme e správnému ukládání věcí.
klučičí pokojíček
Nejdůležitější jsou úložné prostory
Jak možná sama víte, úložné prostory často určují naši spokojenost s bydlením. Pokud máte například v kuchyni málo místa na základní nádobí, musíte jej ukládat systémem – kam se co zrovna vejde. Důsledkem je neustálé hledání skleniček, misek či hrnců a také pocit neustálého nepořádku.

Úložné prostory v dětském pokoji nepodceňujte
I v malé místnosti můžete zařídit praktické úložné prostory pro vaše děti. I do malé místnosti se vám toho může vejít hodně, pokud chytře promyslíte celé vybavení do nejmenších detailů. Pomůžeme vám s nějakými nápady.

Postel
Mají děti v posteli palandu nebo se jí chystáte pořídit? Myslete na to, že schody můžete využít jako praktické šuplíky, do kterých se toho hodně schová. I klasická postel může sloužit jako chytrý úložný prostor.  Šuplíky, které se pod ní vejdou, pojmou opravdu hodně hraček či oblečení.  Nad postelí může být kapsář, do kterého si vaše děti mohou schovávat své tajnosti, ale třeba také knížku nebo oblíbenou plyšovou hračku.
dětský interiér
Psací stůl
Psací stůl je kapitola sama pro sebe.  Aby na něm byl pořádek, je velice důležité, zvláště pak pro starší děti, které již chodí do školy a musí se učit. V nepořádku jen těžko napíšou domácí úkol správně. A přitom je stůl tak často zaneřáděn rozházenými pastelkami, časopisy, hračkami aj. Udržovat pořádek na psacím stole je přitom tak jednoduché.  Stačí všechny věci nastrkat do šuplíků a je uklizeno. Že váš stůl nemá dostatek šuplíků a nový stůl nechcete kupovat? Pořiďte si samostatné šuplíky na kolečkách, které ke stolu jen přidáte.  

Je mnoho způsobů, jak ukládat věci a věříme, že jsme vám alespoň trochu pomohli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup