Rubriky
Cestování

Vídeň

Vídeň

Každý člověk by měl ve svém životě, alespoň jednou, navštívit Vídeň. Při návštěvě Vídně se mu totiž dostane nezapomenutelného zážitku. Toto rakouské hlavní město, ležící na řece Dunaj, má obrovské kouzlo. Hlavním městem Rakouska je již od roku 1155. 

Wolfgang Amadeus Mozart

Vídeň je známá jako město hudby. Mezi slavné hudebníky, kteří zde působili, patří Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven nebo třeba Franz Schubert. Je zde celá řada symfonických orchestrů. Mezi nejznámější operní scény patří Vídeňská státní opera. Tato opera poskytuje v hledišti 2 000 míst pro diváky. 

Vídeň nabízí návštěvu velkého množství památek.

Letní sídlo rakouských císařů, barokní zámek Schönbrunn, je jednou z mnoha ozdob Vídně. Ze svých 1441 místností, je návštěvníkům nabízena návštěva 45 z nich. Jednou z navštěvovaných místností je například Zrcadlový sál, kde ve svých šesti letech hrál Wolfgang Amadeus Mozart. 

Zámek Schönbrunn

Pro milovníky koní je jistě lákavým místem návštěva Hofburgu, kde sídlí Španělská jezdecká škola. Návštěvníci zde mohou vidět výcvik a drezúru španělských lipicánů. V centru Vídně je Císařská Hrobka, kde je pohřbeno 146 příslušníků habsburské dynastie. Galerie umění Albertina, byla založena již roku 1776. Nachází se zde díla Pabla Picassa, Michelangela Buonarroti, Leonarda Da Vinci a dalších významných umělců. 

Symbolem Vídně je gotická památka, sídlo biskupů a arcibiskupů, Katedrála svatého Stefana, německy Stephansdom. Tato katedrála byla postavena v roce 1137 a nachází se v ulici Stephansplatz. Zábavní park Prátr zpřístupnil, jako místo pro zábavu, Josef II., v roce 1766. Nejoblíbenější atrakcí tohoto zábavního parku je Obří kolo, z kterého je nádherný pohled na celou Vídeň. Toto kolo je nejstarším kolem na světě. Za návštěvu určitě stojí i Vídeňské vánoční trhy v časech adventu. Celá Vídeň je vyzdobená a krásně osvětlená. Před zámkem Schönbrunn je postaven velký vánoční strom. Ať už navštívíme Vídeň v kterémkoliv ročním období, vždy nám nabídne krásné zážitky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup