Rubriky
Web

Vyplatí se využít služeb, které nabízí prostor pro vytvoření webu zdarma?

I v dnešní době chce mnoho lidí mít vlastní webovou stránku. Ačkoliv totiž sociální sítě z velké části omezily jejich popularitu, alespoň co se osobních webů týče, stále ještě mají své místo. Otázkou však je, jak velkou péči bychom měli jejich zařízení věnovat.

 

V první řadě je zde otázka hostingu, tedy místa, kde bude náš web provozován. Zde v podstatě máme dvě možnosti. Buď si můžeme koupit či pronajmout některou z domén, nebo využít některé z těch, které nám nabízí možnost vytvořit si web zdarma.

 

Ta má i tu výhodu, že vytvoření webu je na nich velmi jednoduché. Není potřeba žádná znalost programování či kódování, stačí námi zamyšlený text pouze napsat či zkopírovat do příslušné kolonky. Proto je tato možnost vhodná především pro běžné lidi, kteří s počítači nemají až tolik zkušeností.

 

různé šablony webových stránek

 

Na druhou stranu je nutné zmínit fakt, že možnosti, především co se designu týče, jsou značně omezené. Obvykle jsme omezeni pouze na přednastavené šablony, jejichž množství také není největší. Je však pravdou, že je možné zakoupit si prémiový účet, který jejich množství zvyšuje.

 

Ona prémiová služba nás také zbaví reklam, které jsou jinak na náš web umístěny s tím, že nemáme kontrolu nad jejich pozicí ani obsahem. A záleží jen na nás, jak moc nám tato skutečnost bude vadit.

 

internetový vyhledávač Google

 

Z výše uvedeného je tedy jasné, že se tento postup příliš nehodí pro firemní internetové stránky. Tato služba je tedy určena především pro soukromé fyzické osoby, které touží po tom mít svůj vlastní web. A ačkoliv je pravdou, že v současné době rozmachu sociálních sítí jich je méně než dříve, stále se takoví najdou.

 

Pokud k nim patříte, je dobré si předem dobře promyslet, jaké jsou vaše finanční i jiné možnosti a co od své webové stránky vlastně očekáváte. Následně vyberete řešení, které bude nejlépe odpovídat vašim představám. Tak budete mít zajištěno, že nakonec budete spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup