Rubriky
Nakupování

Jak nakupovat rozumně a s citem

Pomineme-li, že si každý z nás občas udělá tu radost a koupí si něco slušivého na sebe, největší vítr v peněžence nám jistojistě vždy udělá útrata za jídlo. Jíst nepochybně potřebujeme, ale na druhou stranu si také velice rádi dopřáváme až v přehnané míře toho, co nepotřebujeme vůbec. Měli bychom se tedy pokaždé alespoň zamyslet nad tím, zda to balení chipsů, sušenek nebo sladkých limonád opravdu musíme koupit. Pokud totiž nepodlehnete svým chuťovým buňkám a velkým očím a pozastavíte se nad tím, jestli vám nestačí polovina toho, co jste nandali do svého nákupního košíku, můžete se za čas vydat na báječnou dovolenou za tuto půlku ušetřených peněz, nebo si na ní alespoň část přispět.pohled z nákupního vozíku
 
      Možná si říkáte, že byste rádi ušetřili, ale nevíte jak na to? Máme pro vás několik jednoduchých a zajímavých doporučení, jak by se vám to mohlo podařit.
 

  • Nikdy nechoďte nakupovat hladoví.

To je jedna z nejužitečnějších rad. Člověk totiž v takovém případě nemyslí hlavou, ale žaludkem, a jí očima.

  • Napište si předem seznam.

Toto je rada k nezaplacení. Nejen, že nebudete bloumat uličkami obchodního domu a přemýšlet, co že vám to doma vlastně došlo, můžete tak kromě peněz navíc ušetřit i čas tím, že půjdete na místo, které znáte, takže když se budete řídit seznamem, ideálně sepsaným tak, aby na sebe zboží navazovalo dle kategorií, budete s nákupem hotovi co by dup.
účtenka s nákupem

  • Sestavte si jídelníček na týden dopředu.

Naplánujte si, co který den budete vařit a dle toho si pak jednoduše sestavte již zmíněný nákupní seznam. Uvidíte, jak se vám navíc uleví, když si při odchodu z práce nebudete znovu pokládat otázku: Co dnes budu vařit?

  • Namísto předem naporcovaných částí masa kupte celé.

Řeč je například o kuřeti. Když ho koupíte vcelku a až doma si ho rozdělíte, nejenže vás jednotlivé kusy vyjdou levněji, uvaříte z nich i více pokrmů najednou. Odřezky a kosti na polévku, stehna a křídla k upečení do trouby, kuřecí prsa na steak, čínu a jiné hlavní chody.

  • Bábovku si o víkendu raději upečte.

To platí i o ostatních buchtách, koláčích a dalších dezertech. Je to jistě úspornější řešení, ale ještě lepší požitek budete mít z toho, že vás rodina pochválí za vaše pekařské umění.
 
     Zkuste se těmito radami řídit alespoň jeden měsíc a po této době si udělejte takovou vlastní malou inventuru toho, kolik se vám oproti předešlému období povedlo ušetřit. Určitě budete příjemně překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup